Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xsv/public_html/kwo.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Sylwester w Beskidzie Żywieckim 2017/2018

Bale sylwestrowe w Ustroniu, Wiśle, Szczyrku

 Masz już dość spędzania Sylwestra w tradycyjny i nieco nudny sposób? Zabawa sylwestrowa w domu ze znajomymi, w klubie czy na balu w mieście może być oczywiście bardzo atrakcyjna. Ale gdy wybieramy takie rozwiązanie każdego kroku, to oczywiste że w pewnym momencie możemy poczuć się znudzeni. Zawsze można zdecydować się na sylwestrowe oferty last minute i wyjechać np. do Paryża czy do Londynu. Nie zapominajmy o tym, że w Polsce też mamy szereg atrakcji. A na pewno jedną z nich są góry. Piękne, malownicze, świeże i zawsze zapierające dech piersiach. Np. Beskid Żywiecki. To idealne miejsce do tego, by w bardzo atrakcyjny i niezapomniany sposób przywitać Nowy Rok.

Beskid  Żywiecki to region, w którym silnie zakorzenione są tradycje folklorystyczne, które kultywowane są przez miejscowych górali babiogórskich. Najwyższym szczytem Beskidu Żywieckiego jest Babia Góra, zwana inaczej Górą Diabła albo Diablakiem. Na obszarze Beskidu Żywieckiego znajduje się ściśle chroniony Babiogórski Park Narodowy. Ze względu na te i wiele innych ważnych miejsc Beskid Żywiecki odwiedzany jest przez wielu turystów, również w okresie sylwestrowym. Baza noclegowa jest bardzo rozbudowana i różnorodna. Wiele ośrodków wypoczynkowych organizuje wspaniałe bale sylwestrowe. Bale sylwestrowe w Ustroniu, Wiśle czy Szczyrku mogą zapewnić Ci niezapomniane wrażenia. Wybierając sprawdzone i polecane przez innych miejsca (można sprawdzić np. fora internetowe) mamy niemal sto procent pewności, że będzie to niezapomniana zabawa! Nie brakuje takich atrakcji jak wyciągi narciarskie, szlaki piesze, szlaki rowerowe, szlaki narciarskie czy szlaki konne.

Na typowo sylwestrowy wieczór w Beskidzie Żywieckim składa się tradycyjne kolędowanie. Rozpoczynają je żywieccy jukace, czyli tak zwane dziady żywieckie. To grupa kilkudziesięciu osób, głównie młodych mężczyzn, którzy od godziny 23 kolędują w całym Żywcu. Grupa ta posiada charakterystyczne stroje oraz pochodzie. Jukacem może bowiem zostać tylko mężczyzna pochodzący z dzielnicy Zabłocie w Żywcu.